Bleskovka.cz - měření rychlosti internetu

Internet banka

Všichni víme, že prostřednictvím internetu nyní můžeme mít přístup k našim bankovním účtům u mnoha bank. Ale která z bank má to úplně nejlepší internetové bankovnictví?Laicky řečeno, která internet banka je nejlepší Pokud vás to zajímá, tak jako nás, tak se koukněte na naše přehledné srovnání.

Srovnání internet bank

Citibank

Citibank internetové bankovnictví - Jestliže chcete využívat služeb internetového bakovnictví od Citibank, musíte nejdříve zaplatit poplatek 450,- Kč. Za vedení služby vás již dále žádné poplatky nečekají. Zadávat můžete všechny běžné typy příkazů, včetně trvalých, a můžete také zakládat termínované vklady. K dispozici jsou aktuální měnové kurzy a úrokové sazby. Zahraniční platby jsou samozřejmostí. Aplikace je zabezpečna prostřednictvím bezpečnostního klíče a zadávání příkazů je limitováno částkou 125.000 korun za den. Celkově hodnotíme internetové bankovnictví Citibank jako poměrně zdařilé a dostačující. Škoda vyššího poplatku.


Česká spořitelna

Česká spořitelna internetové bankovnictví - Zřízení slušby nic nestojí. Za vedení služby je však nutné pravidelně platit 25 korun. K dispozici je standardní sada možností platebních příkazů, včetně zahraničních plateb. Zajímavostí je možnost exportu dat. Banking umožní správu produktů dceřinných společností. Jedná se rovněž o naprosto dostačují e-banking pro běžného uživatele. Škoda poplatků.


ČSOB

ČSOB internetové bankovnictví - Za zřízení ani za následní provoz služby nic neplatíte. K dispozici máte všechny běžné platební příkazy, včetně zahraničních. Příjemá je možnost přehledu investic a penzijního připojištění. Zabezpečení aplikace je řešeno pomocí SMS klíče. Banking hodnotíme rovněž jako naprosto dostačující. Navíc je bez poplatků.


Fio, družstevní záložna

Fio, družstevní záložna internetové bankovnictví - Zřízení a využívání služby je zdarma. Široká paleta platebních příkazů je samozřejmostí. Stejně tak i možnost zahraničních plateb. K dispozici je možnost zakládání vkladových účtů a podúčtů běžného účtu. Možnost zasílání informací pomocí SMS nebo e-mailu o pohybech na účtu. Cena sms je 2 Kč. Email zdarma. Zabezpečení je řešeno osobním elektronickým klíčem. Hosting je rovněž naprosto dostačující. Bez poplatků!


GE Money Bank

GE Money Bank internetové bankovnictví - Zřízení služby je zdarma, za vededení je však třeba platit poplatek 49 korun. Běžné příkazy jsou samozřejmé, nevýhodou je nemožnost zahraničních plateb. To sice běžně uživatelé nepotřebují, ale pro mnohé lidi to může být překážkou. Příjemná je možnost dobíjení Vodafone karet a zakládání a rušení spořících účtů. Aplikace je zabezpečena pomocí certifikatáu nebo mobilního klíče. Pro průměrného uživatele je hosting rovněž dostačující, škoda že nejdou zahraniční platby.


ING Bank

ING Bank internetové bankovnictví - Zřízení a provoz služby je zdarma. Což je bezva, ale nelíbí se nám nemožnost zahraničních plateb. Stejně tak je škoda, že nejde zřídit SIPO. A ani nejde změnit trvalý příkaz k úhradě. Z hladiska poplatků se jedná o dobrý účet. Z hlediska funkcí však poněkud pokulhává.


Komerční banka - služba Moje banka

Komerční banka Moje banka internetové bankovnictví - Provoz služby stojí 39 korun. Škoda. Jinak se totiž jedná o službu, která poskytne vše, co dostačuje běžnému uživateli (zahraniční platby, SIPO, správa trvalých příkazů). Zajímavostí je například možnost investování do podílových fondů, možnost uzavření stavebního spoření online či dobíjení kraditu všech 3 operátorů. Široké možnosti zabezpečení. Velmi dobrá služba, pokud zkousnete menší poplatek.


mBank

mBank internetové bankovnictví - Zřízení a provoz služby je zdarma. Stejně tak zadávání příkazů a spusta dalších věcí (mBank usiluje o co nejnižší poplatky, to je známá věc). SLužba umí vše, co je běžně třeba, škoda jen nemožnosti zahraničních plateb. Celkově se jedná o dostačující službu, která však nenbídné žádné převratné inovace. Výhodou je ale minimalizace poplatků u banky jako celku.


Poštovní spořitelna Max internetbanking PS

Poštovní spořitelna Max internetbanking PS internetové bankovnictví - Za zřízení ani za provoz služby nic neplatíte. K dispozici jsou všelijakejé platební příkazy, včetně zharaničních plateb. Možnost správy Eurokonta. Pozitivem je možnost dobíjení karet všech 3 operátorů. Autorizace pomocí SMS klíče. Hodnotíme velice pozitivně.


Raiffeisenbank

Raiffeisenbank internetové bankovnictví - Poplatek činí 35 korun pravidelně. Zahraniční platby samozřejmostí. Stejně tak všechny běžné platební příkazy. Dobrá je možnost dobíjení mobilních karet. Kromě poplatku jde o dobrou službu.


Volksbank CZ

Volksbank CZ internetové bankovnictví - Poplatek je 30 korun pravidelně. Za to získáte všechny běžné platby. I do zahraničí. Navíc například zakládání a rušení termínovaných vkladů.
Plnohodnotnost elektronického výpisu z účtu?

Uznatelnost tištěného elektronického výpisu z bankovního účtu jako dokladu o platbách či o změnách zůstatku není podle Ministerstva financí ČR nikde upravena. Někde vám tedy takový dokument bude plně postačovat, jiné instituce se s ním však nespokojí.

Srovnání internetových bankovnictví - prohlášení

Vzdáváme se veškeré odpovědnosti za správnost a aktuálnost výše uvedených údajů. Před rozhodováním si vše ověřte v příslušné bance.